Praleisti ir eiti į turinį

Kaip veikia mokesčių susigrąžinimas Anglijoje

by - 2011/10/28

Esame nuolanki tauta – dirbame uoliai, kenčiame tyliai dėl prastų darbo sąlygų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nei Tėvynėje, nei svetur, ši savybė niekada nėra tinkamai įvertinama, tačiau kartais jos reikėtų atsisakyti. Ypač kai kalba pradeda eiti apie sąžiningai uždirbtus pinigus. Dalis sąžiningai uždirbtų pinigų yra sumokama valstybei, kurioje dirbame. Pasitaiko atvejų, kai mokesčiai yra permokami – sumokama valstybei daugiau, nei reikia dėl buhalterijos kaltės ar įstatymų nesuvokimo. Negi turėtume ir šiuos pinigus palikti valdžiai? Ypač tokios turtingos šalies, kaip Didžioji Britanija.

Permokėtų darbo mokesčių susigrąžinimas Anglijoje yra įmanomas praėjus 5-6 metams nuo paskutinio LEGALAUS darbo UK. Tai džiugi naujiena jau dabar Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, kurie kažkada legaliai dirbo Anglijoje, nes atsiranda galimybė susigrąžinti šiek tiek pinigų.

Kaip gi veikia mokesčių susigrąžinimas Anglijoje?

Pirmiausiai dirbantysis turėtų nuspręsti, kuriuo būdu jis nori susigrąžinti permokėtus mokesčius – sunkiuoju, kai pačiam teks varstyti valdiškų įstaigų duris ir tiesiogiai aiškintis su HMRC (HM Revenue&Customs – UK mokesčių inspekcija), arba lengvuoju, kai visus mokesčius padės susigrąžinti profesionalūs mokesčių grąžinimo (tax refund) konsultantai. Sunkusis būdas gali trukti ilgai ir pareikalauti nemažai pastangų bei laiko. Lengvasis būdas dėl to ir vadinamas lengvuoju, nes čia reikia tik priduoti dokumentus ir laukti pinigų į savo sąskaitą. Jei rinktumėtės lengvąjį būdą, jums reikėtų tik kelių nedidelių formalumų. Mokesciu susigrazinimas Anglijoje pradedamas paprastai nuo prašymo pradėti mokesčių susigrąžinimo procedūrą. Prie prašymo pridedama asmens dokumento kopija, patvirtinanti asmens tapatybę. National Insurance numeris (angliškas mokesčių mokėtojo kodas) taip pat reikalingas ne vien tik nustatyti, ar iš tikrųjų dirbote legaliai ir apskritai mokėjote mokesčius. Šis numeris suteikia daugiau duomenų apie atlyginimus ir mokesčius, kuriuos darbuotojas sumokėjo valstybei.

Kiek iš tikrųjų buvo sumokėta mokesčių atsispindi iš darbdavio gautose P45 ir P60 formose, kuriose nurodomas atlyginimas ir sumokėtų mokesčių suma. Taip pat šiuos rodmenis galima matyti ir iš algalapių (payslips). Visus šiuos dokumentus surinkus į vieną vietą ir pateikus mokesčių susigrąžinimo konsultantams, pavyzdžiui EB Financial Services Ltd, pradedamas pora mėnesių truksiantis mokesciu susigrazinimas Anglijoje. Pats procesas užtrunka 30-60 dienų. HMRC permokėtus mokesčius sugrąžina mokesčių tarpininkams čekiu, o tada šie perveda į nurodytą sąskaitą pasiėmę sau priklausantį tarpininkavimo mokestį.

Didžioji dauguma mokesčių tarpininkų prašo norinčiuosius susigrąžinti mokesčius atvykti į jų biurą. Dirbant atokesnėse UK vietose, tai gali būti gana sudėtinga, tačiau EB Financial Services Ltd prašymus ir P45 bei P60 formas, bei kitus dokumentus galima atsiųsti paštu. Mokesčių susigrąžinimas paštu sutaupo nemažai laiko ir pinigų ne tik UK dirbantiems tautiečiams, bet tai yra labai patogu ir Lietuvoje esantiems žmonėms.

Jei kyla klausimų, kaip vyksta mokesciu susigrazinimas Anglijoje, nedelsdami kreipkitės į EB Financial Services Ltd konsultantus – pakonsultuosime ir padėsime.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: