Praleisti ir eiti į turinį

Mokesčių grąžinimas UK statybininkams (self-employed)

by - 2011/11/07

Lietuviai Anglijoje dirba arba legaliai, arba nelegaliai. Legalumas yra tik tame, kad legalūs darbuotojai moka mokesčius UK iždui, o nelegalūs – ne. Legalūs darbuotojai yra paprastai skirstomi į dvi kategorijas – samdomi darbuotojai (employed) ir savadarbiai (self-employed) – sau dirbantys specialistai. Dažniausiai savadarbiai dirba statybose, nes statybininkas UK – labai individuali specialybė.

Mokesčių grąžinimas statybininkams

Norint suvokti, koks yra mokesciu grazinimas statybininkams, reikia išsamiai paaiškinti pačią “self employed” specifiką, kad būtų aišku, kaip mokami mokesčiai, nuo kurių permokos galima susigrąžinti dar pinigų.

Skirtumas tarp samdomo darbuotojo ir sau dirbančio statybininko yra tas, kad samdomo darbuotojo pajamų mokestį už jį sumoka darbdavys kartu su socialinio draudimo mokesčiais. Samdomas darbuotojas taip dažnai nebendrauja su mokesčių inspekcija, nes visus jo mokesčių reikalus tvarko darbdavys. Tokia pati tvarka yra ir UK ir Lietuvoje, tad mokesciu grazinimas yra vienintelė priežastis, dėl kurios samdomas darbuotojas gali kreiptis į vietos mokesčių inspekciją (HM Revenue & Custom). Tuo tarpu sau dirbantis (self-employed) statybininkas yra pats sau ir darbdavys, ir darbuotojas. Pagal UK įstatymus, darbdavys sumoka mokesčius už savo darbuotoją. Kai darbdavys ir darbuotojas yra vienas ir tas pats asmuo, reiškia mokesčius moka jis pats (kai dirba ne kontraktoriui, o galutiniam klientui).

Kokius mokesčius moka self-employed Anglijoje

Sau dirbantis (self-employed) žmogus moka keletą mokesčių, priklausomai nuo uždirbtų pinigų – mokestinio pelno.

  • Kas savaitę mokama „Class 2“ Valstybinio draudimo įmoka – £2.50. Per metus tai sudaro apie 130 svarų.
  • Kas metai mokama „Class 4“ Valstybinio draudimo įmoka – 9% nuo metinio mokestinio pelno, jei jis yra nuo £7,225 iki £42,475. Jei pelnas didesnis, mokama papildomi 2% nuo šios sumos viršaus. Pavyzdžiui, metinis pelnas yra £50,000, taigi reikia sumokėti 9 procentus nuo £35,250 ir 2 procentus nuo likusios £7,525 sumos. Mokama nuo mokestinio pelno – iš gautų pajamų atėmus išlaidas darbo priemonėms.
  • Esant tam tikrai prognozuojamai metinio pelno sumai galima gauti šiokių tokių lengvatų. Pavyzdžiui 2011-2012 mokestiniais metais Išimtis mažoms pajamoms (Small Earnings Exception) yra taikoma, jei numatoma gauti £5,315 ir mažesnį metinį mokestinį pelną. Tokiu atveju nereikia mokėti 2,50 svaro per savaitę „Class 2“ Valstybinio draudimo įmokų.

Atrodo sudėtinga? Jei norite, kad išsamiau būtų paaiškinami Self Employed mokesčiai UK ir visa mokesčių mokėjimo tvarka, kreipkitės į EB Financial Services Ltd buhalterius, kurie jums lietuviškai ir suprantamai paaiškins visas plonybes.

Kai statybose dirbantieji patys ima mokėti mokesčius už pajamas, gautas iš kelių objektų, atsiranda situacija, kai mokesčių sumokama per daug. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad jei dirbama su kontraktoriais, mokesčius sumoka ir jie. Permokėtų mokesciu grazinimas yra puiki galimybė susigrąžinti šiek tiek pinigų, kurie ar per klaidą, ar per neapsižiūrėjimą (dėl to niekas nekaltas), ar dėl mokesčių sistemos dviprasmiškumų buvo sumokėti UK valstybės iždui. Mokesciu grazinimas gali būti patikėtas tiems patiems buhalteriams, kurie kartu užsiima ir mokesčių deklaravimu bei padeda susigrąžinti permokėtus mokesčius. Mokesciu grazinimas UK dažnai patikimas buhalterines paslaugas teikiančioms lietuviškoms įmonėms ir dėl kitų priežasčių – kalbos barjero bei didelio užimtumo, kuris kartais trukdo atidžiau pasidomėti mokesčių mokėjimo ir grąžinimo tvarka Anglijoje.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: