Praleisti ir eiti į turinį

Mokesčių skaičiuoklė UK mokesčiams skaičiuoti

by - 2011/11/11

Mokesčiai – valstybės gerovės pagrindas, lemiantis visos šalies ekonomikos stabilumą ir geras socialines sąlygas. Jei norime prisidėti prie šalies gerovės, mokesčius mokėti privalome, kad ir kokie dideli jie būtų. Taip keliame šalies ekonomiką, kuri vystosi, kuria darbo vietas ir leidžia mums daugiau užsidirbti. Nesvarbu, kad dirbame ne savo tėvynėje – mokesčius vis tiek susimokame.

UK mokesčių sistema yra sena ir stabili, tačiau joje pasitaiko tam tikrų situacijų, kai mokesčių sumokama per daug. Jei jų per daug, reiškia galima permokėtus mokesčius susigrąžinti. Bet iš kur žinoti, kad mokesčiai buvo permokėti?

Mokesčių skaičiuoklė UK mokesčiams (permokėtiems) apskaičiuoti yra vienas iš geriausių būdų sužinoti, kiek mokesčių esate permokėję ir kiek galite susigrąžinti. Ši skaičiuoklė tinkama tik samdomų darbuotojų (employed) permokėtų mokesčių apskaičiavimui, nes savadarbių (self-employed) mokesčiai skaičiuojami kiek kitaip. Kaip visa tai veikia?

Pirmiausiai reikia susirinkti visas P45/60 formas arba algalapius (pay-slips). Juose yra pažymėtos sumos, kurias uždirbote, o šalia jų – kiek mokesčių darbdavys sumokėjo. Paimkite popieriaus lapą (arba tai galima daryti ir kompiuteryje su Excel ar panašia programa) ir susirašykite visas pajamas gautas per finansinius metus į vieną stulpelį, o visus sumokėtus mokesčius – į kitą stulpelį.
Atminkite, kad galite susigrąžinti mokesčius UK jei legaliai dirbote pastaruosius 5 metus, ne tik už praeitus finansinius metus. Finansiniai metai UK tęsiasi nuo balandžio 6 dienos iki kitų metų balandžio 5 dienos, tad mokesčius reikėtų skaičiuoti iki to laiko. Pavyzdžiui 2011 mokestiniai metai prasidėjo 2010 balandžio 6 dieną ir baigėsi 2011 balandžio 5 dieną. Šiuo metu eina jau 2012 mokestiniai metai, kurie baigsis kitų metų balandį.

Kai pajamas ir mokesčiai surašyti, sudėkite juos. Mokesčių skaičiuoklė UK mokesčiams apskaičiuoti turi kelis laukus, kuriuose turite įvesti gautas sumas. Pirmiausiai pasirenkami finansiniai metai iš meniu. Kad būtų paprasčiau, mokesčių skaičiuoklės kūrėjai juos parašė aiškiai 2010/2011. Antrame laukelyje įveskite visų pajamų sumą. Galite net įvesti sumas su taškais (pagal anglišką sistemą, dešimtaines dalis skiria taškas, o ne kablelis). Trečiajame laukelyje įveskite sumokėtų mokesčių sumą ir paspauskite mygtuką skaičiuoti. Skaičiuoklė pateiks rezultatą iššokančiame lange. Žinutės gali būti keturios:

  1. Parodoma, kiek mokesčių esate permokėję ir koks būtų imamas mokesčių konsultantų EB Financial Services Ltd mokesčių susigrąžinimo mokestis.
  2. Parodoma, kiek mokesčių esate permokėję, tačiau jei jų yra nedaug, mokesčių konsultantai neapsiima jų grąžinti.
  3. Parodoma, kad esate neprimokėjęs mokesčių.
  4. Jei sumokėta tiksliai tiek kiek reikia mokesciu skaiciuokle UK permokėtiems mokesčiams skaičiuoti rodo pranešimą “Jūs esate sumokėję teisingą mokesčių sumą!”.

Ketvirtajame laukelyje “Rezultatas” tiesiog parodomi nuliai. Tai reiškia, kad jokių mokesčių susigrąžinti nereikia, taip pat jūs nesate skolingas Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcijai. Viskas labai paprasta ir elementaru.

Jei grąžinamų mokesčių suma yra didelė, rekomenduojame kreiptis į patyrusius mokesčių susigrąžinimo konsultantus. Ši mokesciu skaiciuokle UK permokėtiems mokesčiams skaičiuoti yra sukurta remiantis naujaisiais HMRC duomenimis ir mokesčių skaičiavimo tvarka, tačiau tikslias sugrąžinamų mokesčių sumas galima gauti tik pradėjus susigrąžinimo procesą (jos gali skirtis keliais svarais).

Turite klausimų apie mokesčius ir buhalterines paslaugas? EB Financial Services konsultantai pasiruošę jums padėti, tad nedvejodami kreipkitės.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: