Praleisti ir eiti į turinį

Nedeklaravai mokesčių UK iki sausio 31 dienos? Mokėsi baudą!

by - 2011/12/05

Šie metai yra pirmieji, kai UK mokesčių inspekcija pradėjo grasinti visiems savadarbiams (self-employed) didžiulėmis baudomis už paprasčiausią pajamų deklaravimą (Tax Return). Visi sau dirbantieji turi žinoti (bet, deja, ne visi žino…), kad pajamos už mokestinius metus deklaruojamos, o mokesčiai susimokami iki sausio 31 dienos imtinai. Nesvarbu, kad dirbta nedaug ir mokesčių susimokėti nereikia, nes neuždirbote to neapmokestinamo minimumo, kuris kiekvienais metais vis kitoks. Pavėlavimas bent 1 dieną be pateisinamos priežasties atneš jau 100 svarų baudą. Ką jau kalbėti apie mėnesius ar net metus…

Lietuviai dažnai į šį kasmetinį mokesčių deklaravimo reikalą žiūri gana paviršutiniškai. Šiais metais šis požiūris turi pasikeisti, priešingu atveju galite atsisveikinti su tūkstančiu ir daugiau svarų vien už pavėlavimą deklaruoti savo kelis šimtus ar tūkstančius svarų pajamų. Kai kurie išvykstantys iš UK su pažadu daugiau negrįžti taip pat spjauna į pajamų deklaravimą ir lekia į Lietuvą. Po kelių metų gali tekti grįžti, o kai taip nutiks, pirmas darbas, kurį turės padaryti – susimokėti baudas už kažkada “pamirštus“ deklaruoti ir susimokėti mokesčius. Nebloga naujo gyvenimo pradžia, tiesa? Ir viskas tik dėl to, kad per daugiau nei pusmetį (deklaruoti pajamas galima nuo naujų finansinių metų pradžios – balandžio 6 d. iki sausio 31 d. – net per 8 mėnesius) nebuvo prisiruošta deklaruoti pajamas ir iki sausio 31 dienos susimokėti uždirbtus mokesčius, kurie būna ne tokie jau ir dideli.

Kokios baudos yra skiriamos konkrečiai už vėlavimą deklaruoti pajamas.

Pavėlavimo trukmė Baudos, kurias reikia sumokėti
1 diena Fiksuota bauda £100. Pritaikoma ir tuo atveju, jei net mokesčių mokėti nereikia, arba jie jau sumokėti.
3 mėnesiai
£10 už kiekvieną pavėluotą dieną 90 dienų laikotarpiu. Jei pavėluojama deklaruoti 3 mėnesius gręsia maksimali £900 bauda. Pritaikoma ir tuo atveju, jei net mokesčių mokėti nereikia, arba jie jau sumokėti. Taip pat pridedamos ir aukščiau išvardintos maksimalių baudų sumos.
Pavyzdžiui, pavėlavote 5 dienas, tad reikės sumokėti fiksuotą £100 baudą + 5×10=£50 baudą – iš viso £150. Jei pavėlavote 3 mėnesius (90 dienų) – mokėsite maksimalią £900 baudą plius fiksuotą vienos dienos baudą £100, viso £1000.
6 mėnesiai
£300 arba 5% nuo priskaičiuotų mokesčių, priklausomai kuri suma yra didesnė. Pritaikoma ir tuo atveju, jei net mokesčių mokėti nereikia, arba jie jau sumokėti. Taip pat pridedamos ir aukščiau išvardintos maksimalių baudų sumos.
Pavyzdžiui jums reikia susimokėti £250 mokesčių, tad teks sumokėti £300 svarų fiksuotą baudą plius 1 dienos ir 3 mėnesių fiksuotas baudas, viso 300+100+900=£1300. Jei jums reikia susimokėti £7000 mokesčių, teks pakloti 5 procentus nuo mokesčių sumos – £350 svarų baudą ir dar kitas fiksuotas baudas.
12 mėnesių
£300 arba 5% nuo priskaičiuotų mokesčių, priklausomai kuri suma yra didesnė.
Esant sudėtingiems atvejams, gali būti pritaikyta ir 100% visų mokesčių sumos bauda.
Pritaikoma ir tuo atveju, jei net mokesčių mokėti nereikia, arba jie jau sumokėti.
Taip pat pridedamos ir aukščiau išvardintos maksimalių baudų sumos – 1 dienos fiksuota bauda £100 + 3 mėnesių bauda £900 + 6 mėnesių fiksuota bauda £300. Mažiausiai £1600.

Seniau finansinių konsultantų įmonės (tarp jų ir EB Financial Services Ltd) galėdavo baudas panaikinti, tačiau dabar HMRC pozicija labai griežta, ir gali būti, kad nuo šių metų teks baudas susimokėti iš tikrųjų.

Kviečiame visus nelikti abejingais ir perduoti šią informaciją apie baudas savo draugams ir pažįstamiems, kurie neseniai atvyko į UK ir pradėjo savo verslą statybose. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Neabejojame, kad informacija apie esminius pajamų deklaravimo procesus ir tvarką naujiesiems UK verslininkams tikrai pravers ir leis išvengti neplanuotos “paramos“ UK mokesčių inspekcijai HMRC. Pasidalinkite ja savo Facebook sienoje arba Google+, kad ją pamatytų visų jūsų draugai, kuriems galbūt jau kuris laikas kilusi idėja dirbti sau, bet vis kažko delsia – žinojimas apie esamą tvarką gali padėti jiems apsispręsti dėl darbo sau (self-employed) pradžios.

Jei nežinote, kokie mokesčiai turi būti mokami, pasitarkite su finansiniais konsultantais EB Financial Services Ltd, kurie teikia ne tik konsultacijų paslaugas, bet ir padeda su mokesčių deklaravimu bei CIS ataskaitomis kas mėnesį – svarbiausiais sau dirbančių asmenų mokesčių procesais.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: