Praleisti ir eiti į turinį

Laiškas iš HMRC dėl baudų

by - 2012/01/05

Daugelis lietuvių su sąskaitomis ir įvairiais laiškais elgiasi gana įprastai, atplėšia, permeta akimis, ir išmeta į šiukšlių dėžę. Štai šį laišką iš HMRC reikėtų paskaityti kur kas atidžiau. Pateikiame jo lietuvišką vertimą.

Išvenkite naujųjų baudų už pavėluotą deklaravimą ir pavėluotą sumokėjimą

Daugiau nei 85% žmonių išvengia baudos pateikdami deklaracijas laiku.
Būkite vienas iš jų – sumokėkite laiku.

Nuo 2011 metų balandžio keičiasi baudos, skiriamos laiku nesumokėjusiems mokesčių ar jų nedeklaravusiems pagal SA Tax Return tvarką. Kuo ilgiau uždelsite, tuo didesnę baudą gausite.

Baudos už pavėluotą deklaravimą

 • Pavėlavus vieną dieną Jums bus skirta pradinė 100 svarų bauda (net jei Jūs neturite sumokėti mokesčių arba jau esate sumokėjęs visus priklausančius mokesčius).
 • Pavėlavus tris mėnesius Jums bus automatiškai skaičiuojama 10 svarų bauda už kiekvieną dieną, maksimalus baudos dydis gali pasiekti 900 svarų.
 • Pavėlavus šešis mėnesius Jums bus priskaičiuotos papildomos baudos: 5% nuo privalomų sumokėti mokesčių arba fiksuota 300 svarų bauda – ta bauda, kuri bus didesnė.
 • Pavėlavus dvylika mėnesių Jums bus skirta dar daugiau baudų: 5% nuo privalomų sumokėti mokesčių arba fiksuota 300 svarų bauda – ta bauda, kuri bus didesnė. Ypač rimtais atvejais rizikuojate gauti dar didesnę, iki 100% nesumokėtų mokesčių sumos dydžio, baudą.

Baudos už pavėluotą sumokėjimą

 • Pavėlavus trisdešimt dienų Jums bus skirta pradinė bauda: 5% nuo iki tos dienos nesumokėtų mokesčių sumos.
 • Pavėlavus šešis mėnesius Jums bus skirta papildoma bauda: 5% nuo vis dar nesumokėtų mokesčių sumos.
 • Pavėlavus dvylika mėnesių Jums bus skirta papildoma bauda: 5% nuo vis dar nesumokėtų mokesčių sumos.

Į šias baudas neįeina palūkanos, kurios iki sumokėjimo gavimo Jums bus priskaičiuotos už visas nesumokėtas sumas, įskaitant nesumokėtas baudas.

Nepavėluokite. Žinokite terminus ir jų laikykitės.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.hmrc.gov.uk/sa/deadlines-penalties.htm

From → Uncategorized

9 Komentaras
 1. Uke permalink

  Gudrūs ir greiti jie baudas paskirti, bet kai jau metai su viršum nesiunčia National Contribution kvitų nei paštu nei kitaip nuskaito, tai kas kaltas?

  • Ermestas permalink

   Kartais taip nutinka, kad HMRC neišsiunčia National Insurance Class 2 contributions sąskaitų. Jei taip atsitiko Jums, skambinkite HMRC telefonu 0845 302 1479.

   • Uke permalink

    Ačiū. Užpildžiau ir išsiunčiau CA5601 formą, tai atėjo laiškas, kuriame parašyta, kiek skolingi. Tai kaip ir sakiau, už visą tą tylos laikotarpį kaip dėjo sumelę. Bet išskaičiuos dabar DD kiekvieną mėnesį, bus ramu gyvent.

 2. Aldona permalink

  Kai as buvau Revenue dar balandzio men,rodziau vyro P60 forma,klausiau ar reikia ka su ja daryt nes jis valstybei mokesciu nemoka nes per mazai valandu isdirbta,sake,kad jam nieko daryti nereikia,o cia paskaicius paaisekeja kad vis tiek reikia prasinest…kaip cia taip…

  • Ermestas permalink

   Aldona,
   Dėkoju už žinutę. Jam daryti nieko nereikia, nes jis yra dirbęs employed (gavo P60 formą). Šios baudos yra skiriamos tik tiems, kas dirba arba yra dirbę self-employed ir neatliko pajamų deklaracijos.

 3. Egle permalink

  O AS VISISKAI SITOKIO DALYKO NESUPRANTU….Anglijoje dirbome 2011 metais. Isdirbome nepilnai 5 menesius. po metu laiko i lietuva pradejo eiti laiskai. nors ir gryzia i lt deklaravome pajamas, susigrazinome taksus gavome laiska su 5000lt bauda.kur kreiptis tokiu atveju? kas gali padeti??????

  • Ermestas permalink

   Egle,
   Gal galėtumėte patikslinti kokius laiškus ir kas Jums pradėjo siųsti į Lietuvą? Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija nesiųstų baudos litais.

 4. Neringa permalink

  Man idomu, ar reikia deklaruoti net jei ir dirbai pries 3 metus? nes raso, kad deklaruojamos pajamos, kurios gautos per finansinius metus, bet va gavom laiska sausio 28, kad reikia deklaruoti iki sausio 31, nors dirbta buvo pries 3metus.

  • Ermestas permalink

   Neringa,
   Jei HMRC atsiuntė Jums laišką, kad reikia deklaruoti – vadinasi pilnai nebuvo uždarytas Jūsų self-employment’as. Keista, kad laišką gavote tik Sausio 28d. Susisiekite tel. 07982400077, bandysime padėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: