Praleisti ir eiti į turinį

Baudos už laiku nedeklaruotas pajamas panaikinimas

by - 2012/08/20
Baudos už laiku nedeklaruotas pajamas panaikinimas

Biudžetiniai metai Jungtinėje Karalystėje nesutampa su kalendoriniais metais, kaip Lietuvoje, ir trunka nuo balandžio 6 iki kitų metų balandžio 5 dienos. Popierinę mokesčių deklaraciją šioje šalyje reikia pateikti iki spalio 31 dienos. Pavėlavę gali užpildyti elektroninę deklaracijos versiją iki sausio 31 dienos. Tai galutinė data. Savarankiškai dirbantys asmenys, o taip pat kiti, privalantys pateikti mokesčių deklaraciją (Annual Self Assessment), nepateikę jos iki nustatyto termino, greičiausiai turės sumokėti baudą. Pirmoji, pradinė bauda už deklaracijos nepateikimą – 100 svarų.

Didžiosios Britanijos mokesčių inspekcija kasmet kovoja su vėluojančiais ar piktybiškai nepateikiančiais mokesčių deklaracijos. Todėl vėluojantiems yra skiriamos nemenkos baudos. Jų dydis priklauso nuo to, kiek mokesčių turi sumokėti vėluojantis asmuo ir kiek dienų jis vėluoja. Vėluojantiems daugiau nei 6 mėnesius gali būti skaičiuojami nuošimčiai nuo nesumokėtų mokesčių sumos.

Pasiskaičiuokime. Jei deklaracija buvo pateikta diena vėliau – sumokėsite jau minėtą 100 svarų baudą. Vėluojate iki 3 mėnesių – sumokėsite po 10 svarų už kiekvieną vėlavimo dieną (iki 900 svarų). Vėluojate dar daugiau? Jums teks sumokėti dar 300 svarų arba 5 procentus nuo nesumokėtų mokesčių sumos (mokėsite tą sumą, kuri yra aukštesnė). Pasiekėte vienerių metų ribą? Sumokėsite dar 300 svarų (arba 5 procentus). Jei jūsų atvejis itin rimtas, galite būti paprašytas sumokėti net 100 procentų mokėtinų mokesčių. Atminkite, jog visos paminėtos baudos yra sumuojamos. Baudų panaikinimas vėluojančiajam gali atsieiti tikrai nepigiai.

Tai nėra labai malonu, tad verčiau deklaracijas pateikti laiku. Be to, vėluojančiais mokesčių mokėtojais gali rimtai susidomėti Jungtinės Karalystės mokesčių inspekcija, o šios įstaigos dėmesys niekuomet nebūna malonus. Jei atsidūrėte tokioje padėtyje ir Jums reikalinga specialisto pagalba, atminkite, kad jums gali padėti mūsų specialistai – ir baudų panaikinimas Jums nebus toks skausmingas.

Vėluojantys nežymiai ir dėl svarbių priežasčių gali kreiptis dėl baudų panaikinimo. Baudos už laiku nedeklaruotas pajamas panaikinimas galimas tais atvejais, jei pajamos ir mokesčiai nebuvo deklaruoti dėl svarių priežasčių – sunkios mokesčių mokėtojo ligos ar artimiausio giminaičio mirties, taip pat tais atvejais, jei vėlavimas įvyko dėl HRMC kaltės (pavyzdžiui, laiku nebuvo atsiųstas aktyvacijos kodas, reikalingas deklaracijos užpildymui internetu).

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: