Praleisti ir eiti į turinį

Mokesčių grąžinimas iš UK prieinamas net gyvenantiems Lietuvoje

by - 2011/11/18

Sunkmetis paveikė ne vien tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos, tame tarpe ir Didžiosios Britanijos, darbo rinkas. Dėl to vienu metu į Lietuvą buvo pradėję grįžti UK keletą metų pradirbę žmonės. Lietuvoje jie pirko būstą, tuokėsi, susilaukė vaikų. Dabar artimiausiu metu į Jungtinę Karalystę jie grįžti neplanuoja dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių.

Dirbusieji Anglijoje turėtų žinoti, kad mokesciu grazinimas is UK prieinamas ir gyvenantiems šiuo metu Lietuvoje. Pagal UK mokesčių grąžinimo tvarką, galima susigrąžinti permokėtus mokesčius, sumokėtus per pastaruosius 5/6 metus nuo dabartinės dienos. Tai reiškia, kad, jei lietuviai grįžo 2010 metais gyventi į Lietuvą, jiems įmanomas mokesciu grazinimas is UK mokesčių inspekcijos už pastaruosius 5 finansinius metus nuo 2005/2006 finansinių metų – tai yra nuo 2005 balandžio 6 dienos iki 2010 balandžio 5 dienos. Aišku, susigrąžinti permokėtus mokesčius galima tik dirbus LEGALIAI ir kas mėnesį gavus algalapius (payslips), o išeinant iš darbo – P45 (P60 forma išduodama pasibaigus finansiniams metams po Balandžio 5d. – dažnai su sekančiu algalapiu), kuriose nurodoma, kiek atlyginimo buvo išmokėta ir kiek mokesčių darbuotojo vardu darbdavys sumokėjo HMRC (UK mokesčių inspekcija).

Mokesciu grazinimas is UK yra nesudėtinga procedūra, jei padeda mokesčių grąžinimo konsultantai. Reikia tik paštu atsiųsti keletą dokumentų, kad permokėtų mokesčių susigrąžinimo procedūra būtų pradėta. Šie dokumentai yra prašymas su asmeniniais duomenimis, National Insurance numeris, asmens tapatybės kortelės arba paso kopija, patvirtinta notaro ir P40/60 formos arba algalapiai. Visi dokumentai atsiunčiami paprastu ar registruotu paštu į mokesčių konsultantų biurą Anglijoje (tai gali kainuoti apie 5 litus su voku, siunčiant Lietuvos Paštu). Laiškas ateina per keletą dienų, nes siunčiama į Europos Sąjungos šalį, kur labai gerai išplėtotas antžeminis paštas. Gavę dokumentus mokesčių konsultantai pradeda mokesčių gražinimo iš UK valdžios procesą, kuris paprastai trunka 1-2 mėnesius. Gauti pinigai pervedami į nurodytą Lietuvos banko sąskaitą (atskaičiavus konsultanto paslaugų mokestį).

Mokesčių gražinimas iš UK gali būti pradėtas net ir neturint P45/60 formų ar algalapių. Lietuviai vis dar neįprato saugoti ir archyvuoti įvairių čekių ir dokumentų, todėl grįžtantieji į Lietuvą šiuos popierius paprasčiausiai išmeta, kad jie neužimtų vietos, manydami, kad jų daugiau gyvenime nebeprireiks. Tai, kad išmetėte savo algalapius ar P45/60 formas, tikrai nesutrukdys mokesčių konsultantams pradėti susigrąžinimo procedūrą. Aišku, tai gali kainuoti papildomai, tačiau nedidelę sumą.

Mokesciu grazinimas is UK yra būdas gauti prarastus pinigus, tad dirbusieji UK turėtų pasinaudoti šia galimybe, nesvarbu, ar tai būtų 50 ar 500 svarų. Sąžiningai ir legaliai uždirbtų pinigų svetimai valstybei palikti nevertėtų. Jei po 5 metų laikotarpio niekas permokėtų mokesčių nepareikalauja, jie pereina į HMRC iždą ir atitenka UK valdžiai.

Mokesciu grazinimas is UK galėtų būti patikėtas EB Financial Services Ltd konsultantams, kurie jau ne vienerius metus padeda Lietuvoje gyvenantiems ir norintiems susigrąžinti mokesčiu tautiečiams. Jei turite klausimų, kreipkitės el. paštu. Lietuviškai kalbantys konsultantai padės, kuo galės.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: