Praleisti ir eiti į turinį

UK mokesčių susigrąžinimas prasideda nuo balandžio

by - 2011/11/16

Turbūt jau visi žino, kad bet kuris legaliai dirbęs Anglijoje gali susigrąžinti permokėtus (ne visus) mokesčius. UK mokesciu susigrazinimas galioja ne tik verslo subjektams ir sau dirbantiems asmenims (self-employed) bet ir visiems paprastiems samdomiems darbuotojams, kurių mokesčių reikalus paprastai tvarkė pats darbdavys.

Kada prasideda UK mokesciu susigrazinimas?

Mokestiniai metai Jungtinėje Karalystėje yra skaičiuojami ne nuo sausio 1 ir iki gruodžio 31, bet pavasarį – nuo balandžio 6 dienos iki kitų metų balandžio 5 dienos. Būtent balandžio mėnesį HMRC apskaičiuojami visi pelnai ir patikrinama, kiek mokesčių buvo sumokėta ir permokėta už praeitus metus. Jei permokėtų mokesčių niekada nesate susigrąžinęs, o UK rinkoje legaliai dirbate ar dirbote per pastaruosius 5 metus, galite pasidomėti, kiek mokesčių esate susimokėjęs. Galbūt dalis jų bus permokėta, tad galėsite susigrąžinti. UK mokesciu susigrazinimas atliekamas profesionalių buhalterių ir konsultantų užtrunka neilgai. Taip pat jie paprastai pasirūpina kai kuriais reikalingais dokumentais, jei jų neturite išsisaugoję (kalba eina apie P45 ir P60 formas, kurios yra privalomos pateikti pradedant mokesčių susigrąžinimo procedūras). Aišku, jie visada pasiryžę ir patarti ir pakonsultuoti, taigi savo brangaus laiko neverta švaistyti su HMRC (HM Revenue & Customs) – UK mokesčių inspekcija.

UK mokesciu susigrazinimas paprastiems darbuotojams yra šiek tiek paprastesnė procedūra, nei sau dirbantiems savadarbiams (self-employed). Sau dirbantis asmuo (dažniausiai taip dirba statybininkai) kiekvienais metais turi deklaruoti savo pajamas, kad būtų galima apskaičiuoti mokesčius ir juos susimokėti. Pavėluoti pateikti deklaracijas – šiurkštus pažeidimas, kuriam taikomos UK mokesčių inspekcijos sankcijos – baudos. Pavėlavus nors 1 dieną taikoma 100 svarų bauda. Vėluojantiems daugiau nei 6 mėnesius – apie 1600 svarų sterlingų. Tai dideli pinigai visiems UK dirbantiems lietuviams. Net patiems anglams tai nemažos baudos, kurių galima išvengti paprasčiausiai nepaliekant šių svarbių darbų paskutinei dienai. Savadarbiai savo pajamas deklaruoti gali iki sausio 31 dienos, tačiau tikrai nerekomenduotina laukti paskutinės dienos. Ypač kai finansiniai metai baigiasi balandžio 5-ją, taigi ištisi 9 su puse mėnesio laiko. Tai marios laiko, tad kalbėti apie delsimą deklaruoti pajamas, susimokėti mokesčius, o jau kitais metais bandyti susigrąžinti permokėtus mokesčius, būtų kiek nepatogu.

UK mokesciu susigrazinimas daug laiko neužima, tad šį procesą galima pradėti net ir užsiėmus – nelaukiant laisvesnės minutės. Viskas, ko reikia yra keletas dokumentų – asmens tapatybės kortelės ar paso kopija, National Insurance numeris, P40 ir P60 formos arba algalapiai (payslips). Viskas surenkama į vieną vietą, dedama į voką ir paprasčiausiu paštu siunčiama mokesčių susigrąžinimo konsultantams. EB Financial Solutions teikia tokią paslaugą, kaip mokesčių susigrąžinimas paštu, todėl nesugaišite nei pusės valandos surinkdami ir išsiųsdami savo dokumentus. Nereikia laukti atostogų – visi dokumentai gali būti siunčiami jau balandžio mėnesį.

Jei kyla papildomų klausimų dėl buhalterinių reikalų, mokesčių susigrąžinimo, vaiko pašalpų, nedvejodami kreipkitės į EB Financial Services Ltd konsultantus. UK mokesciu susigrazinimas yra ne vienintelė sritis, kurioje dirbame, tad padėti galime visais finansiniais klausimais ir verslui ir privatiems asmenims.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: