Praleisti ir eiti į turinį

Ar reikalingas mokesčių deklaravimas?

by - 2011/11/14

Baigiantis metams tiek Lietuvoje, tiek Didžiojoje Britanijoje klausimas “Ar reikalingas mokesciu deklaravimas?” girdimas gana dažnai. Tai rūpi visiems dirbantiems legaliai ir Lietuvoje, ir Anglijoje. Pabandykime atsakyti į šį paprastą klausimą.

Iš tiesų mokesčių deklaravimas UK – NEEGZISTUOJA. Deklaruojamos yra tik pajamos, gautos per finansinius metus. Anglijoje (kaip ir visoje Didžiojoje Britanijoje) finansiniai metai yra nuo balandžio 6 dienos iki kitų metų balandžio 5 dienos. Taigi per šį laikotarpį gautos pajamos yra deklaruojamos. Deklaracijos pateikiamos UK mokesčių inspekcijai (HMRC).

Mokesčių deklaravimas, kaip terminas, yra greičiausiai atėjęs iš Lietuvos, nes čia mokesčių inspekcijai reikia pateikti ir kai kuriuos asmeninius mokesčius – draudimo įmokas, palūkanas bankui ir kitus mokesčius, nuo kurių galima susigrąžinti dalį pajamų mokesčio. UK tokio dalyko privatiems asmenims nėra. Deklaruoti mokesčius čia neprivaloma legaliai dirbantiems samdomiems darbuotojams. Jų pajamos JK mokesčių inspekcijai yra ir taip žinomos, nes darbdavys kas mėnesį išduoda algalapius (payslips), kuriuose nurodoma, kiek pajamų gauta ir kiek mokesčių yra sumokėta. Tokiu būdu informacija jau yra žinoma HMRC.

Pajamų deklaravimas sau dirbantiems asmenims (self-employed) yra ne tik kad reikalingas, bet ir privalomas. Už laiku nepateiktas pajamų deklaracijas gręsia gana didelės baudos – nuo 100 svarų iki 1600 svarų priklausomai nuo laiko, kiek buvo vėluojama. Baudos skiriamos net ir tuo atveju, kai uždirbamas neapmokestinamas minimumas – tam tikra suma, nuo kurios nemokami jokie mokesčiai. Savadarbiai darbininkai (self-employed) yra traktuojami kaip verslininkai ir darbdaviai, tad jiems privalu deklaruoti ir susimokėti visus reikiamus mokesčius ne vien dėl to, kad galima susigrąžinti permokėtus mokesčius. Tai yra normali verslo praktika – pranešti apie savo per metus gautas pajamas, parodyti išlaidas, susimokėti mokesčius valstybei. Visi šie veiksmai paprastai atliekami internetu. Darbdaviui nereikia vykti šimtų ar dešimčių kilometrų norint tai padaryti, tačiau kartais gali prireikti ir profesionalaus buhalterio, išmanančio Anglijos darbo rinkos ir darbo teisę, patarimo. Taip pat reikalingos nepriekaištingos anglų kalbos žinios, kurių dauguma lietuvių neturi.

Kaip matote, pajamų deklaravimas yra reikalingas daugiau verslininkams, o ne paprastiems samdomiems darbuotojams.

Reiktų daiktus vadinti savais vardais, kad išvengtume nereikalingos sumaišties ir klaidingo nusistatymo. Mokesčių deklaravimas neegzistuoja, nes antrą kartą mokesčių niekam nereikia skaičiuoti ir rodyti. Jie susigrąžinami tik permokėjimo atveju. Mokesčių deklaravimas yra tiesiog klaidinantis terminas, kuris iš tikrųjų turėtų būti “pajamų deklaravimas”.

Jei kyla bet kokių klausimų apie mokesčių susigrąžinimą ar deklaravimą smulkiesiems verslininkams, nedvejodami kreipkitės į EB Financial Services Ltd konsultantus, kurie su mielu noru pakonsultuos rūpimais klausimais – tiek privačius asmenis, tiek savadarbius darbuotojus, tiek įvairias įmones.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: