Praleisti ir eiti į turinį

Mokesčių grąžinimas UK

by - 2011/11/08

Atvykę dirbti į Jungtinę karalystę, lietuviai dažnai nežino nieko apie vietos darbo tvarką ir mokesčius, kuriuos jie sumoka jau nebe Lietuvai, o Didžiajai Britanijai. Mokesčiai abiejose šalyse yra skirtingi, todėl pradedant dirbti legaliai reiktų pasidomėti, kam reikalingi algalapiai (pay-slip), išeinant iš darbo – specialios formos P45, o pasibaigus finansiniams metams – P60. Lietuviai neturi įpročio kaupti įvairių sąskaitų, čekių, todėl dažnai praranda galimybę ne tik prekes grąžinti, bet ir apsunkina sau kitus finansinius reikalus. Šį įprotį reikia įgyti, nes mokesciu grazinimas UK net nepradedamas (nemokamai) be P45 ir P60 formų bei algalapių.

Kam reikalingas mokesčių grąžinimas UK?

P45 forma, gaunama iš UK darbdavio

Permokėtų moksesciu grazinimas UK vykdomas kiekvienais metais už praėjusius finansinius metus, kurie prasideda balandžio 6 dieną ir baigiasi kitų metų balandžio 5-ją. Grąžinama yra tik permokėtų mokesčių dalis. Mokesčiai paprastai permokami, kai dirbama per kelis darbus arba dirbant sau (self employed) statybose. Taip pat gali pasitaikyti ir buhalterinių klaidų ar kitokių mokestinių nesusipratimų, dėl ko apskaičiuojamos netikslios mokesčių sumos. Susigrąžinti galima nuo keliasdešimt iki kelių šimtų ar net dar daugiau svarų. Nesusigrąžinus permokėtų mokesčių per 6 metus, tie pinigai lieka valstybei, nors jai ir nepriklauso. Mokesciu grazinimas UK galima net tada, kai darbuotojas gyvena Lietuvoje ir į Angliją grįžti neketina. Svarbiausia yra tai, kad permokėtus mokesčius galima susigrąžinti net praėjus 5-6 metams nuo paskutinės legalios darbovietės. Reikia pabrėžti LEGALIOS, nes tik legalios įmonės ir savadarbiai gali tinkamai išrašyti algalapius ir išduoti reikalingus dokumentus išėjimo atveju. Be jų įrodyti, kad dirbote legaliai bus sunkoka, tačiau įmanoma pagal National Insurance numerį, nes jis turi tam tikrus duomenis apie darbuotoją, taip pat ir apie tai, kaip buvo mokami visi mokesčiai UK.

Mokesciu grazinimas UK yra gana nesudėtinga, tačiau laiką “valganti” procedūra. Taip pat reikalingos ir labai geros anglų kalbos žinios pildant įvairius popierius, bei bendraujant su mokesčių inspekcijos (HMRC) pareigūnais. Jei norintysis susigrąžinti mokesčius gyvena atokiau, gali kilti papildomų problemų su dokumentų pridavimu – reikalingas papildomas laikas ir pinigai už atvykimą iki artimiausio mokesčių inspekcijos skyriaus. Visas šias procedūras galima sumažinti iki minimumo dirbant su profesionaliais buhalteriais ir finansininkais EB Financial Services ltd, kur dirba lietuviškai kalbantys mokesčių grąžinimo konsultantai. Jie padės teisingai užpildyti duomenis, taip pat inicijuos mokesčių grąžinimo UK procedūras. Susigrąžinę mokesčius, mokesčių grąžinimo (Tax Refund) konsultantai perves juos į pageidaujamą kliento sąskaitą.. EB Financial Services teikia ir unikalią paslaugą – mokesčių grąžinimas UK paštu. Viskas vyksta taip pat, kaip įprastai, tik dokumentai atsiunčiami paprastu paštu.. Taip sutaupoma labai daug laiko ir pinigų transportui, jei klientas gyvena atokiau ir ne visada gali rasti laiko atvykti į didmiestyje įsikūrusį mokesčių konsultantų biurą.

EB Financial Services Limited yra lietuvių bendrovė, teikianti tokias paslaugas, kaip mokesčių grąžinimas UK, buhalterines paslaugas, konsultuoja kaip gauti pašalpą vaikui bei motinystės pašalpą bei kitais mokesčių klausimais. Jei turite klausimų, nedvejodami kreipkitės – padėsime kuo galėsime.

From → Uncategorized

Parašykite komentarą

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: